Başarılı olmak...

 

Başarılı olmak = Başta olmak için arı gibi çalışmak gibi bir benzetme yapıp duvarıma astığım ideali olan herkesin uğramak zorunda olduğu bir liman.

Peki nedir Başarı ?

Hedeflerine ulaşmak mı? Hep en önde olmak mı? Çok para kazanmak mı?

Yoksa mutlu olmak mı?

Hepside başarıdır bir ölçüde hatta bilek güreşinde kazanmak , halı saha maçında baklavayı almak bile ama ben daha çok kendi başarı anlayışımdan yola çıkarak yazmak istedim bu yazıyı.

Benim başarı kriterim daha çok saydıklarımın sıralamasıdır. En önde olmak için çalışmak - Hedeflerime ulaşmak - Asgarinin üstünde bir yaşam standardı ve iyi para kazanmak - Ve birçok nedenine iş hayatındaki başarıyıda katıp Mutlu Olmak .

Peki insan nasıl başarılı olur. 3 altın anahtar açık aslında ;

* Özgüven

* Programlı hareket

* Ve tabiki ÇALIŞMAK

Başarılı insan mutlu olur yani çalışan insan mutlu olur. Ne güzel söylemiş atalar ''İşleyen demir ışıldar''. Başarıları tesadüflere bağlamak sadece bizlere özgü bir yetenek kısır başarı veya olasılık anlayışımızdan olsa gerek ama başarılı insanlara baktığımızda hep farklı düşünen,farklı davranan,çok çalışan ve hayalleri olan insanlar olduğunu görürüz.Eğer sizinde yetileriniz bu yöndeyse geriye tek şey kalacak ÇA-LIŞ-MAK ve başarılı olmak hakkında konuşmalar,sohbetler,motivasyon mesajları vermek iletişim faktörünü kullanmak.

Çalışan kazanır ve paslaşan gol atar. Bir gün geri dönüp baktığınızda arkanızda altın ayakkabılar bulmanız dileğiyle.

CEOGEN

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !