Ceogen Kimdir ? Ne ister ? (08.2011 İtibariyle)

                              

Ceogen : 

Bu yazıyı yazmamın tek nedeni galiba ilerleme aşamalarımı görüp gülümsemek seneye aynı gün bakıp gülümsüyor olmak amacıyla ceogen kimdirden ve bu sene ne istiyordan bahsedeceğim.

Eee tabi birazda seneler sonra ne istiyora girebilirim . Başlayalım mı?

 

Ceogen , okul hayatı itibariyle ilk  6 sınıfında büyük başarılar yakalamış il dereceleri yapmış 7 ve 8de gaflet,dalalet ve hatta kendine ihanet içine girmiş bu ihanetlerin sonucunda gururuna dokunarak meslek lisesi okumak zorunda kalan bir genç.

Lise yıllarında birazda darbe yemeden farkına varılmaz gerçeklerin kuralınında etkisiyle kendini toplamış 4 yıl içinde hem ortamın etkisiyle özgüvenini geliştirmiş, hedefini netleştirmiş, hedefi için vazgeçebileceklerini belirlemiş,hedefi için çalışmış çabalamış bir genç olurken feda ettikleri için kahrolmamayıda öğrendi.Kişi ve insan odaklı değil gelecek ve ben odaklı düşünmeye başladı.

2011 yılında devre arası olan Eğitim maçında galip gelmek için 90 dakika tam disiplinle oynaması gerektiğinin bilincinide yakaladı.Girdiği ilk üniversite seçme ve yerleştirme sınavında meslek liseli için zor puanlar aldı ve çoğu meslek lisesinin hatta tüm alanlarda bir çok anadolu vs. liselinin hedefi olan bölümleri hiç düşünmeden eledi ve tek tercih Boğaziçi Üniversitesi - Mıs yazdı.

Meslek liseli olmanın verdiği dezavantajla;
Mf -390
Ts- 440
Tm-415   almıştı Boğaziçi - Mıs 484 ile kapattı. Ek yerleştirmeleri,diğer bölümleri vs. düşünmeden hedefleri olan ;

*  Boğaziçi - MIS

*İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar , Elektrik - Elektronik , Haberleşme Mühendisliklerinden birine odaklanarak 2012 Ygs/Lys maratonu için ayakkabılarını bağladı.

08.2012'de hedeflerin birinde buluşmak dileğiyle.

Ceogen

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !